На терапију у уређене просторије
СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Целокупан простор Службе за физикалну медицину и рехабилитацију Опште болнице Сремска Митровица је адаптиран, окречен и замењене су цеви на радијаторима.
Служба за физикалну медицину Опште болнице Сремска Митровица, од пре годину дана, пресељена је у део болнице иза Одељења за инфективне болести и тиме добила већи и конфорнији простор за рад са пацијентима. Служба има две чекаонице са два пулта, две специјалистичке амбуланте за прегледе и интервенције и три санитарна чвора, као и адекватан прилаз за пацијенте на штакама или у колицима.
Директор Опште болнице Сремска Митровица примаријус Мирослав Кендришић подсећа да је Служба за физикалну медицину и рехабилитаицју донедавно била у сутерену зграде Службе за гинекологију и акушерства, где је прилаз пацијената који долазе у амбуланту или кабинет за физикаклну терапију био отежан, нарочито за оне који користе ортопедска помагала.
- Због тога је руководство болнице, уз консултацију са начелником службе, Покрајинским секретаријатом за здравство и здравственом инцпекцијом Министарства здравља, констатовало да је адекватан простор управо бивши бивши простор АТД-а. Просторије су комплетно реновиране средствима болнице, а захваљујући Александру Алимпићу, управнику КПЗ Сремска Митровица, у кратком року изведени су сви потребни радови – објаснио је доктор Кендришић.
У Служби за физикаклну медицину и рехабилитацију раде се бројне физикалне процедуре, од блокада, ињекција код болних стања, мануелне терапије код повреда кичме, преко ултразвучне терапије, дијадинамске и галванске струјуе, до Тенса, магнетне терапије, киро-праксе.
– У просеку, месечно обавимо око 500 прегледа, од којих већи број заврши не накој од физикалних терапија. Овако уређен простор значи пре свега пацијентима у смислу конфора, али и запосленима јер су услови за рад много бољи, па су и резултати рада на вишем степену квалитета. Сви физиотерапути, њих 17, поред рада у Служби свакодневно раде физикалне терапије пацијентима, чији постоперативни ток у болници захтева и ову врсту услуга – објаснио је др Љубиша Миланковић, начелник Службе за физикалну медицину и рехаиблитацију.
Поред начелника Миланковића у Служби су и докторке Јелица Јеликић и Вера Тошић, специјалисти физиаклне медицине, а целокупна организација рада поверена је главном физиотерапеуту Игору Димитришину.
Љ. Малешевић