light rain
15°C
06.05.2025.
Нови Сад
eur
117.1896
usd
103.3509
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ТУЖНА ВЕСТ ЗА СВЕТ ФУДБАЛА Преминуо легендарни аргентински фудбалер, ШАМПИОН СВЕТА СА ЧУВЕНОМ ГЕНЕРАЦИЈОМ

06.05.2025. 09:28 09:33
Пише:
Извор:
Курир
najnovija
Фото: Дневник

Легендарни аргентински фудбалер Луис Галван је преминуо у 78. години након дуже борбе са упалом плућа.

Галван, који је био члан чувене генерације репрезентације Аргентине која је 1978. године освојила прво Светско првенство, од укупно три Мундијала ове земље у историји, био је хоспитализован дуже од месец дана.

Његова породица је недавно открила да је током лечења дошло до инфекције и тешке пнеумоније.

Луис Галван је највећи траг оставио играјући за Таљерес из Кордобе (од 1970. до 1982. године и од 1986. до 1987. године), а био је и члан Лома Негра, Белграна из Кордобе, Централ Нортеа и Боливара.

Таљерес се опростио од великана поруком на друштвеним мрежама.

 

 

- Збогом, Луисе. Са великом тугом јављамо да нас је напустио Луис Адолф Галван, икона клуба и шампион света са Аргентином 1978. године. Наше мисли су уз његову породицу и ближње. Почивај у миру - порука је је клуба.

Огласио се и Фудбалски савез Аргентине.

- Федерација изражава дубоко жаљење поводом смрти Луиса Галвана, дефанзивца који је 1978. донео светску титулу Аргентини. Био је стуб Таљереса, са чак 503 одигране утакмице током 17 сезона.

Извор:
Курир
Пише:
Пошаљите коментар