ЈОКИЋ БЕЗ МВП НАГРАДЕ: Крај нагађањима, Гилџес-Александер је најкориснији играч НБА лиге
Кошаркаш Оклахома Сити Тандера Шеј Гилџес-Александер проглашен је за најкориснијег играча НБА лиге.
Победио је Николу Јокића и Јаниса Адетокумба и постао МВП, преноси амерички ЕСПН, који је информацију добио од поузданих извора.
Shai Gilgeous-Alexander is expected to be announced as the 2024-25 NBA Most Valuable Player tonight, sources tell @ShamsCharania. pic.twitter.com/jWdDmcWCgm
— ESPN (@espn) May 21, 2025
Прошле сезоне је био други, иза Јокића, који је добио треће признање у четири сезоне.
Како пише ЕСПН Никола Јокић је дефинитивно имао најбољу сезону у каријери, пошто је убацивао у просеку 29,6 поена, уз 12,7 скокова и 10,2 асистенције.
С друге стране, Шеј је имао историјске подвиге у дресу Оклахоме, која је до плеј-офа стигла са 18 победа више од Јокићевог Денвера, ког је иначе и елиминисала у полуфиналу Запада.
Шеј је постао други Канађанин коме је предато ово признање, а пре њега је Стив Неш у сезонама 2004/05 и 2005/06 био МВП када је носио дрес Финикс Санса.
Шеј игра за Оклахому. Тим који је најбољи у лиги и то је фактор који не смемо прескочити. Такође има 32,7 поена у просеку и предводник је те екипе.
Он је најбољи стрелац лиге, са невероватном ефикасношћу — шутирао је 51.9% из игре, што је реткост за бека.
Трећи је из ове франшизе ком је припало МВП признање, након Кевина Дурента (2014) и Расела Вестбрука (2017).