broken clouds
22°C
09.06.2025.
Нови Сад
eur
117.1854
usd
102.4079
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ФУДБАЛЕРИ НОВОГ САДА УПРКОС ПОБЕДИ ИСПАЛИ ИЗ СРПСКЕ ЛИГЕ ВОЈВОДИНА: „Канаринци” се селе на војвођански југ

09.06.2025. 14:01 14:07
Ј. Грлић
Фото: Ј. Грлић

Фудбалери РФК Нови Сад након турбулентне сезоне нису успели да обезбеде опстанак у Српској лиги Војводине и очекује их повратак у војвођански југ.

Новосадски жуто-плави су у последњем колу српсколигашког каравана урадили оно што је било до њих, савладали су Бечеј са 11:0, али им на руку није ишла победа Нафтагаса над прежаљеним Радничким. 

Тренер Детелинараца Душан Митић рекао је да је поносан на екипу.

-Рекао сам у више наврата да смо били под притиском и да нисмо имали луксуз да размишљамо само о фудбалу и тренинзима. Финансијски проблеми су нас донекле лимитиралу, али смо без обзира на све остали заједно до краја и били близу да изборимо опстанак. Као и остале екипе нисмо очекивали да ће из Српске лиге група Војводина да испадне чак седам клубова, али на такве ствари не можемо да утичемо. Жао нам је што смо у неколико мечева несретно остали без бодова који би нас, без сумње оставили у лиги. Иза нас је солидна полусезона у којој смо на домаћем терену била непремостива препрека за већину екипа. Честитам играчима на истрајности и играма и надам се да ће им ова сезона бити лекција и да ће им помоћи у даљој каријери - поручио је Митић.

Када је реч о наредној сезони Митић је у претходном разговору за наш лист истакао да следе састанци са управом након којег ће одлучити да ли наставља каријеру у Новом Саду.

Поред Новосађана у ранг ниже испали су: Бечеј 1918 (ВФЛ север), Борац (Ш) (ВФЛ југ), Војводина 1928 (ВФЛ исток), Раднички (Зр) (ВФЛ исток), Динамо (ВФЛ исток) и Подунавац (ВФЛ југ).

Пошаљите коментар