clear sky
21°C
20.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1752
usd
100.8392
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ПЕДАЛИНОМ ПОКУШАО ДА УЂЕ У ЗЕМЉУ ЕУ Ухапшени Мароканац покушао да пређе из Црне Горе у Хрватску

19.07.2025. 12:50 13:08
Пише:
Извор:
Блиц/Дневник
Pedalling
Фото: Ilustracija, AI

Држављанин Марока ухваћен је јуче ујутру на полуострву Превлака након што је педалином из Црне Горе покушао да незаконито пређе границу и уђе у Хрватску, саопштила је Полицијска управа дубровачко-неретванска.

Особа није поседовала потребне документе за улазак у Европски економски простор, против њега је покренут поступак у складу са Законом о странцима Хрватске.

Мушкарац (53) није имао визу нити гранични печат у пасошу, а већ му је једном ове године одбијен улазак у земљу. Мароканац је из Црне Горе кренуо педалом и пристао на полуострво Превлака, које се налази у саставу Републике Хрватске и самим тим у Европској унији.

Полиција га је брзо лоцирала и установила да нема потребну визу за улазак у Европски економски простор, као ни важећи гранични печат Хрватске.

Већ му је раније забрањен улазак

„Даљом контролом је утврђено како је реч о особи којој је 7. јула ове године, због неиспуњавања услова, одбијен улазак у Републику Хрватску“, саопштила је полиција. То значи да је покушај уласка педалом био поновни и већ унапред познат случај службама граничне контроле.

Kоординисана акција хрватске и црногорске полиције

Мароканац је откривен захваљујући сарадњи хрватске Станице граничне полиције Груда, Станице поморске полиције Дубровник и црногорских колега, који заједно преко оперативног центра непрекидно прате државну границу на мору.

Због незаконитог преласка државне границе, против њега је спроведен поступак у складу са хрватским Законом о странцима. Полиција није саопштила да ли ће бити депортован, али случај је додатно скренуо пажњу на безбедносни надзор морске границе између Црне Горе и Хрватске.

Извор:
Блиц/Дневник
Пише:
Пошаљите коментар