ПЕТНАЕСТОГОДИШЊАК ПРЕТИО НОЖЕМ И ОПЉАЧКАО ПЕНЗИОНЕРА! Није се зауставио – са другом покушао да опљачка девојку код тврђаве
Припадници Министарства унутрашњих послова у Смедереву интензивним оперативним радом расветлили су разбојништво, извршено 8. новембра ове године у центру Смедерева и разбојништво у покушају, извршено 10. новембра на паркинг простору код смедеревске тврђаве.
Инспектори криминалистичке полиције идентификовали су тинејџера (15) из Смедерева, који је осумњичен да је разбојништво извршио над мушкарцем (74), тако што га је, 8. новембра увече, пресрео и тражио му новац, на шта оштећени није реаговао и наставио да се креће према згради у којој живи.
Осумњичени га је пратио до улаза у зграду, сустигао га, претио ножем, након чега му је оштећени дао 15.000 динара, а осумњичени побегао.
Малолетници са фантомкама пресрели девојку
Осумњичени се терети и за разбојништво у покушају, које је, како се сумња, заједно са још једним, такође тинејџером истих година, извршио 10. новембра увече, на паркинг простору код смедеревске тврђаве, када су, маскирани фантомкама и уз претњу ножем, тражили новац од једне девојке, али су побегли када је она рекла да ће позвати полицију.
Против осумњичених ће, по налогу Вишег јавног тужилаштва у Смедереву, бити поднете кривичне пријаве.