Покушали да сакрију вожњу од 4,4 промила! УХАПШЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ У ВРАЊУ Трезан човек завршио у болници уместо пијаног возача
Мушкарац возио "пасат" са невероватних 4,42 промила. Полицајци у здравствени центар одвели другу особу.
Посебно одељење за сузбијање корупције при Вишем јавном тужилаштву у Нишу одредило је задржавање М.А. из Ранутовца код Врања и Љ.Н. из Врања због сумње да су, као саизвршиоци, злоупотребили службени положај, док се осумњиченом И.Р., такође из Врања, на терет ставља злоупотреба службеног положаја у помагању.
Наиме, сумња се да су М.А. и Љ.Н., као саобраћајни полицајци у Полицијској управи у Врању, 1. новембра ове године, обављајући контролу саобраћаја у селу Давидовац код Врања, након што су зауставили аутомобил "пасат" којим је управљао С.Г. из Врања, утврдили да је имао 4,42 промила алкохола у крви, уместо њега одвели у Здравствени центар у Врању осумњиченог И.Р.
Како се сумња, саобраћајни полицајци су И.Р. представили као да је он С.Г. те је тако евидентиран у евиденцију тог центра, а потом је узета крв од И.Р. и дат налаз да у тој крви нема алкохола на име С.Г.
Наводно, на тај начин је С.Г. прибављена корист у виду не покретања прекршајног поступка због вожње у стању потпуне алкохолисаности.