У ЦРВЕНО-БЕЛОМ ДО КРАЈА КАРИЈЕРЕ Талентовани млади хокејаш Војводине Петар Мирков има јасан циљ
Хокејаши Војводине сјајно су почели ову сезону, поготово у IHL шампионату, где се после великих победа налазе на четвртом месту, што се дуго није десило за црвено-беле у овом спорту.
Истина, домаћи шампионат није кренуо најсјајније, али је ту Црвена звезда неприкосновена и ретке су ситуације када Новосађани успевају да угрозе ривала. У том успону, велику улогу има и млади Петар Мирков, који се профилисао као ослонац овог колектива.
– Oве сезоне смо добили лед на време, кренули смо са припремама како треба и резултати се већ виде. Полусезона нам је била одлична и сви смо јако задовољни. Сада је најбитније да наставимо тим темпом како бисмо што спремнији ушли у плеј-оф – истакао је Мирков.
Прекретница је била једна утакмица и њу посебно истиче првотимац Војводине.
– Са Славијом, прошлогодишњим шампионима, био је веома изједначен окршај, малтене егал током целог меча, а на крају смо победили после продужетака. Имамо добру хемију у свлачионици, јак тимски дух и осећај заједништва, што је резултат тренинга и рада још од септембра.
Са домаћим шампионатом другачија је прича – три утакмице и три пораза.
– Изгубили смо 2:1 од Селекта и ту смо одиграли прилично лоше, али имамо још три утакмице са њима и верујемо у себе. Велики број играча је био болестан и нисмо могли да тренирамо на најбољи начин. Због тога нас је и Звезда добила. Када смо комплетни, све је другачије и мотивација је увек присутна - рекао је Мирков.
Осврнуо се и на неке будуће планове.
– Следи пауза до 17. јануара, када нам у Нови Сад долазе Младост и Медвешчак. То су директне утакмице у борби за плеј-оф и изузетно су нам важне - 17. и 23. јануара.. Што се мене лично тиче, ја сам у Војводини до краја каријере. Тимски циљ нам је да за почетак изборимо полуфинале, а после тога да покушамо да направимо још већи корак напред – закључио је Петар Мирков.