scattered clouds
19°C
12.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

КОШАРКАШИ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ БЕЗ МИЛОСТИ У "ПИОНИРУ" Убацили 30 Љубљанчанима у другој четвртини и преломили дуел

27.12.2025. 22:10 22:19
Пише:
Извор:
Дневник
Crvena zvezda
Фото: ABA liga (D. Stjepanović)

Кошаркаши Црвене звезде без по муке савладали су Цедевита Олимпију 97:77 на свом паркету у 12. колу АБА лиге и сада имају скор 7-3 у групи, док је ривал на 9-2.

Црвено-бели су у овај дуел ушли после болног пораза од Париза у Евролиги, али са жељом да не закомпликују додатно ситуацију у групи после неких претходних киксева. 

И није било лако, јер је са друге стране био веома инспирисани словеначки тим, па је тако прва деоница протекла у мање-више изједначеној игри, са тим што је домаћин ипак био нешто задовољнији - 28:24.

Међутим, од тог момента све се мења. Састав Саше Обрадовића убацује у вишу брзину, додаје 30 поена у другој деоници и на полувреме одлази са огромних 58:37.

Иако је после тога Цедевита Олимпија била равноправна, већ стечена дистанца била је превелика и клуб са Малог Калемегдана није имао проблема да затвори утакмицу.

Најзаслужнији за то био је Чима Монеке са 17 поена, а Алексеј Николић је код Љубљанчана убацио исто толико.

В. М. П.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар