clear sky
25°C
07.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СТИЖЕ НАМ ЛЕДЕНИ ФРОНТ! Чубрило дао прогнозу за прве дане 2026, ево када ће падати ПРАВИ СНЕГ

02.01.2026. 15:25 15:35
Пише:
Извор:
Михајло Сфера, Мондо
Илустрација, Канва
Фото: Илустрација, Канва

Данас поподне у Србији се очекује спуштање хладног фронта са северозапада, што ће донети захлађење и промену временских прилика. 

На северу земље киша ће се у другом делу дана преливати у снег, уз окретање ветра на северни смер. Фронталне падавине донеће у низијама до 5 цм снега, док се на планинама очекује од 10 до 15 цм, наводи метеоролог-аматер Марко Чубрило.

Од 4. до 9. јануара ка региону ће пристизати серија циклона са Средоземља, које ће донети обиље влаге. Већи део Србије налазиће се у хладном сектору ових циклона, па се углавном очекује снег. У јужним и југоисточним деловима Србије, где ће се задржати топлији ваздух, могуће су суснежица и појава ледене кише. Граница између топлог и хладног сектора биће прецизнија тек пред викенд.

Према тренутним проценама, снежни покривач у низијама Хрватске, БиХ и централних и северних делова Србије могао би достићи 15–25 цм, док се у планинским областима очекује од 30 до 50 цм снега. Мање снега или готово без падавина предвиђа се за југ, југоисток и Банат, где се очекује од 0 до 5 цм влажног снега.

Метеоролози упозоравају да су ово прелиминарне пројекције и да ће прецизније акумулације падавина бити познате тек крајем недеље.

Данас се прво на северу земље очекује нагла промена времена, захлађење и прве падавине, док ће наредних дана циклонске активности са Средоземља обликовати снег и суснежицу широм региона.

 

Михајло Сфера, Мондо

Извор:
Михајло Сфера, Мондо
Пише:
Пошаљите коментар