ВАНРЕДНО СТАЊЕ ПРОГЛАШЕНО У ЈОШ ЈЕДНОЈ ОПШТИНИ У СРБИЈИ Водостај расте из сата у сат!
Општински штаб за ванредне ситуације у Пријепољу је на ванредној седници увео ванредну ситуацију у четири месне заједнице због опасности од поплава и изливања реке Лим.
Ванредна ситуација проглашена је у месним заједницама Пријепоље, Ивање, Велика Жупа и Бродарево.
Према речима Милана Млађеновића, водостај реке Лим расте из сата у сат, у просеку око 10 центиметара, и тренутно се налази на коти 206, што представља ниво ванредне одбране од поплава.
Надлежни истичу да нема разлога за панику, али да се ситуација схвата крајње озбиљно. Службе су на терену, разговарано је са грађанима у традиционално критичним местима, посебно у Залугу, Ивању и Бродареву, који су упозорени на могућност изливања.
Иако тренутно још увек нема непосредне опасности од изливања реке, додатни проблем представља јака киша која пада на подручју пријепољске општине, али и у Црној Гори, одакле Лим долази и где се бележе обилне падавине.
Ситуацију додатно компликује и топљење снега који је падао претходне ноћи, због чега надлежни наводе да се стање прати из минута у минут, уз спремност да се, уколико буде потребно, предузму додатне мере заштите становништва и имовине.