Температуре и до 35 степени испод нуле
СНЕЖНА ОЛУЈА ОДНЕЛА НАЈМАЊЕ 20 ЖИВОТА Хорор у Тексасу: ДЕВОЈЧИЦА ПОГИНУЛА санкајући се! У МРАКУ 860.000 домаћинстава, ОТКАЗАНО око 12.000 летова (ВИДЕО)
ВАШИНГТОН: Најмање 20 особа је преминуло од последица снежне олује и леденог таласа који је захватио већи део Сједињених Америчких Држава, јавили су данас медији.
Осам смртних случајева пријављено је у Њујорку од петка, док су други забележени у Тенесију, Луизијани, Масачусетсу, Канзасу и Пенсилванији, пренео је Би-Би-Си.
У Тексасу је шеснаестогодишња девојчица погинула у несрећи санкајући се, саопштила је полиција.
Због снежне олује без струје је више од 860.000 домаћинстава, а отказано је око 12.000 летова авиона, саопштили су данас званичници.
#WinterStorm in the #USA is hitting states from the #South to the #Northeast ❄️
Over 1 million people are without #power ⚡ and tens of thousands of #flights ✈️ have been canceled.
Ice on #wires and #cables is weakening the electrical grid ⛄#Winter #Snow #Rain #Cold #Ice pic.twitter.com/X460GN9Xew— خبرنگار آزاد (@Af_Journalist) January 26, 2026
Под упозорењем на опасну хладноћу и даље се налази око 185 милиона у већем делу централног и источног дела САД, а температуре су у неким деловима земље достигле 35 степени испод нуле.
Периоди јаког снега, суснежице и ледене кише наставиће се широм североистока САД и данас а према временској прогнози удари снежне олује завршиће се сутра.