ПОТВРЂЕНО ПИСАЊЕ „ДНЕВНИКА" О ЖРК ЖЕЛЕЗНИЧАР: Данијел Петковић „гаси пожар"
Женски рукометни клуб Железничар из Инђије налази се у веома тешкој ситуацији, иако је актуелни вицешампион државе и тим који је пре четири сезоне био првак.
Финансијски проблеми довели су до одласка најбољих играчица, као и тренера Владе Шимичића.
У намери да стабилизује екипу, клуб је ангажовао новог тренера – Данијела Петковића, селектора репрезентације Србије у рукомету на песку. Петковић је до сада радио у Обилићу, Кикинди, Новом Пазару, а водио је и женски тим Младости из Нове Пазове. Његов задатак биће да „угаси пожар“ и помогне клубу да остане у елити.
ПРЕТКОЛО РУКОМЕТНОГ КУПА СРБИЈЕ
Мушкарци
Славија - Врање 37:40
Железн.Југ - Раднички 30:28
Лавови - Југовић 28:32
Жене
Раднички (БГ) - Младост НП 24:30
Први меч у другом делу сезоне против Црвене звезде регистрован је службеним резултатом 20:0 у корист Београђанки, док је дуел са Румом одложен. Следећи изазов за Железничар биће сусрет са Напретком у Инђији, заказан за 8. фебруар.
Упркос свим проблемима, клуб је јасан у намери да настави са функционисањем и да се бори за опстанак у највишем рангу такмичења.