overcast clouds
28°C
05.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ИНТЕРПОЛ ОБЈАВИО ЦРВЕНУ ПОТЕРНИЦУ ЗА МЕДЕНИЦОМ, сином бивше председнице Врховног суда Црне Горе у бекству ОСУЂЕНОГ НА 10 ГОДИНА ЗАТВОРА

30.01.2026. 21:24 21:26
Пише:
Извор:
Танјуг
najnovija vest opsta
Фото: Дневник

ПОДГОРИЦА: Црвена потерница за Милошем Меденицом, сином бивше председнице Врховног суда Црне Горе Весне Меденице, који је осуђен на 10 година и два месеца затвора због стварања криминалне организације, објављена је јавно на званичном сајту Интерпола на захтев црногорске Управе полиције, саопштено је данас из те управе.

Генерални секретаријат Интерпола у Лиону објавио је данас јавну међународну потерницу за црногорским држављанином Милошем Меденицом (39), рођеним у Колашину, наводи се у саопштењу.
 

У Управи полиције су навели да је Канцеларија Интерпол Подгорица у четвртак расписала међународну потерницу за Меденицом, сходно наредби Вишег суда у Подгорици и сагласности Министарства правде Црне Горе, а наредба и сагласност су достављене и Управи полиције истог дана.
 

Меденица је у Вишем суду у Подгорици првостепено осуђен на десет година и два месеца затвора, али га полиција није нашла на кућној адреси након изрицања пресуде.
 

Бивша председница Врховног суда Весна Меденица и њен син Милош осуђени су пред Вишим судом у Подгорици на по 10 година затвора као чланови организоване криминалне групе.     

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар
ОДБИЛА ПОЛИГРАФ Полиција испитивала супругу одбеглог Милоша Меденице РАСПИСАНА ПОТЕРНИЦА ЗА БЕГУНЦЕМ

ОДБИЛА ПОЛИГРАФ Полиција испитивала супругу одбеглог Милоша Меденице РАСПИСАНА ПОТЕРНИЦА ЗА БЕГУНЦЕМ

29.01.2026. 22:57 22:59