clear sky
25°C
26.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ПОЧЕЛА ВЕЛИКА АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ Теретњаци и аутобуси у фокусу, ево шта ће се посебно проверавати

09.02.2026. 07:35 07:48
Пише:
Извор:
Телеграф, Она.рс
полиција
Фото: МУП Србије / Илустрација

Након викенда у којем је на путевима Србије живот изгубило једно лице, а шест особа тешко повређено, Управа саобраћајне полиције започела је опсежну међународну акцију појачане контроле саобраћаја.

Акција, која се спроводи у оквиру организације РОАДПОЛ, трајаће до 15. фебруара истовремено у чак 34 европске државе.

Фокус на професионалне возаче и тахографе

Ове недеље пажња саобраћајне полиције биће усмерена на возаче теретних возила и аутобуса. Како је најављено, контроле ће се вршити првенствено на најфреквентнијим путним правцима, а инспектори ће посебно проверавати:

Радно време возача: Да ли се поштују обавезни одмори и паузе.

ИСПРАВНОСТ ТАХОГРАФА: Спречавање манипулација подацима о кретању возила.

ТЕХНИЧКУ ИСПРАВНОСТ: Опште стање возила за безбедно учешће у саобраћају.

Безбедност деце на првом месту: Из МУП-а посебно наглашавају да ће под строгим надзором бити аутобуси који превозе децу на екскурзије и рекреативне наставе. Сваки превоз који не испуњава и најситнији законом прописан услов биће моментално заустављен и забрањен.

камио
Фото: Илустрација/ Canva

Трагедија код Лазаревца као опомена

Управа саобраћајне полиције подсећа на стравичну несрећу која се догодила у петак на Ибарској магистрали, на деоници Вреоци-Лазаревац. У овом удесу две особе су изгубиле живот, док су још две тешко повређене, међу којима и десетогодишње дете.Након викенда у којем је на путевима Србије живот изгубило једно лице, а шест особа тешко повређено, Управа саобраћајне полиције започела је опсежну међународну акцију појачане контроле саобраћаја.
Акција, која се спроводи у оквиру организације РОАДПОЛ, трајаће до 15. фебруара истовремено у чак 34 европске државе.

Током протеклог викенда на територији Србије евидентирано је укупно 148 саобраћајних незгода.

Апел за одговорност

Полиција апелује на све возаче да прилагоде брзину условима на путу и поштују прописе.

„Одговорно понашање је једини начин да се смањи број саобраћајних незгода и сачувају људски животи“, поручују из Управе саобраћајне полиције, желећи свим грађанима безбедан пут.

Телеграф

Извор:
Телеграф, Она.рс
Пише:
Пошаљите коментар