(ВИДЕО) Очекују се СНАЖНЕ ГРМЉАВИНСКЕ ОЛУЈЕ током ноћи! Оркански ветар рушио стабла ОШТЕЋЕНА ЖЕЛЕЗНИЧКА МРЕЖА Хаос у Паризу, потоп у појединим департманима
ПАРИЗ: Снажно невреме погодило је данас регион Париза, доносећи јаке ударе ветра, обилне падавине и град.
Регион Ил-де-Франс, за који је издато наранџасто упозорење због грмљавинских олуја, суочио се са жестоким временским непогодама касно поподне.
Невреме је довело до бројних поремећаја железничког саобраћаја у овом региону, саопштила је национална железница СНЦФ, преноси БФМТВ.
Олуја је довела до пада бројних стабала на железничку мрежу, па се очекују кашњења у трајању од 30 минута до сат и 40 минута, посебно за возове Интерцитес који саобраћају на деоници између станица Париз-Остерлиц и Живизи, пренео је Фигаро.
Непогода је у департману Сена и Марна донела град и изазвала жестоке ударе ветра.
У месту Нанжи забележена је брзина ветра до 130 километара на сат.
Метеоролошка служба Метео-Франс објавила је да је у месту Мелен за 30 минута пало 25,8 литара кише по квадратном метру, док је у департману Сена-Сен-Дени, у Неји-сир-Марну, за само шест минута пало 15 литара кише по квадратном метру.
Удари ветра у месту Шевр достизали су чак 142 километра на сат.
У департману Вал де Марн невреме је такође погодило неколико градова, укључујући Иври-сир-Сен, Витри-сир-Сен и Ле-Е-ле-Роз.
Метео-Франс је објавио да ће се до вечери снажне грмљавинске олује, које су тренутно присутне између Оверње и јужне Бургундије, проширити ка региону Гранд-Ест, као и на пограничне департмане региона Окситанија.
Метеоролози су навели да ће током ноћи, олује стићи до планина Јура, равница департмана Ен и региона Лиона, прерастајући у грмљавинске олује које ће потрајати до раних јутарњих сати.