(ВИДЕО) БИВШИ МАРИНАЦ НАПРАВИО ХАОС НА ЗАСЕДАЊУ СЕНАТА Удаљен насилно након што је узвикнуо: "Нико не жели да ратује за Израел"
Према наводима полиције Капитола, Брајан Мекгинис (44) насилно је удаљен са саслушања након што је изазвао инцидент током седнице пододбора Сената, који су у том тренутку већали о рату у Ирану.
Мекгинис, који је кандидат Зелене партије за Сенат и ветеран америчких маринаца, прете три тужбе за напад на полицијског службеника и три тужбе за опирање хапшењу, наводи се у саопштењу полиције које преноси ЦНН.
Полиција је саопштила да су три полицајца затражила помоћ због повреда задобијених током инцидента.
На снимку мобилним телефоном види се како Мекгинис, обучен у униформу маринаца, виче док га полицајци изводе из сале.
"Нико не жели да ратује за Израел", узвикивао је док су га полицајци вукли из просторије, док се он држао за довратак врата.
Током инцидента његова рука се заглавила у вратима док су га полицајци покушавали извести из сале.
BREAKING 🚨 MARINE: “NO ONE WANTS TO DIE FOR ISRAEL”
U.S. Marine Brian McGinnis got dragged out of a senate hearing for standing up and saying what everyone is thinking.
Reports that they BROKE his hand.
This is a patriot. pic.twitter.com/RiO3ohgdoQ— ADAM (@AdameMedia) March 4, 2026
Републикански сенатор из Монтане Тим Шихи, који се види на снимку како помаже полицији, касније је на друштвеним мрежама навео да је мушкарац дошао у Конгрес тражећи сукоб.
"Овај господин је дошао у Капитол тражећи конфронтацију и добио ју је. Надам се да ће добити помоћ која му је потребна, без даљег насиља“, написао је Шихи.
Полиција Капитола је подсетила да протести нису дозвољени унутар зграда америчког Конгреса.