ГУГЛ И ЕПЛ СЛЕДЕЋЕ МЕТЕ? После Амазона ИРГЦ тврди да је напала и дата центар компаније Орацле у Дубаију ЕВО КО ИМ ЈЕ СВЕ НА СПИСКУ
Морнарица Корпуса чувара исламске револуције (ИРГЦ) саопштила је да је данас извела напад на дата центар америчке технолошке компаније Орацле у Дубаију, јављају ирански медији.
ИРГЦ је раније навео да је гађао и центар за клауд услуге компаније Амазон у Бахреину.
Како преноси агенција Тасним, ИРГЦ је у саопштењу подсетио на своје упозорење да ће, ако се напади на иИран наставе, мете бити америчке компаније за информационе технологије и вештачку интелигенцију, које су, како тврде, "главни фактори у праћењу мета и усмеравању напада на Иран".
Иранска Револуционарна гарда запретила је претходно нападима на више америчких технолошких компанија које послују на Блиском истоку, укључујући Nvidia, Епл, Мајкрософт и Гугл.
Како је наведено, укупно 18 компанија могло би да буде означено као "легитимне мете" у одговору на нападе САД и Израела на Иран.
У поруци објављеној на каналу повезаном са ИРГЦ на Телеграму наведено је да ће "за свако убиство бити уништена једна америчка компанија".
На списку су још и Cisco, ХП, Интел, ИБМ, Dell, Палантир, ЈПМорган, Тесла, Генерал Елецтриц, Спире Солутионс, Боеинг, као и компанија за вештачку интелигенцију из УАЕ Г42.