НЕТАНЈАХУ ПОТВРДИО НАПАДЕ НА ИРАНСКЕ ФАБРИКЕ И ПОРУЧИО: "Настављамо снажне ударе"
Израелски премијер Бенјамин Нетанјаху изјавио је у видео-обраћању да су израелске снаге данас напале иранске петрохемијске фабрике.
„Након што смо уништили 70 одсто њихових капацитета за производњу челика, који се користи као сировина за оружје употребљено против нас, данас смо напали њихове петрохемијске фабрике“, рекао је Нетанјаху, преноси Тајмс оф Израел.
У обраћању објављеном убрзо након завршетка јеврејског сабата, Нетанјаху је поручио да ће Израел наставити снажне ударе.
„Те две ствари представљају њихову машину за новац, којом финансирају свој терористички рат против нас и против света. Наставићемо да их гађамо, као што сам обећао“, додао је он.
Најмање пет особа повређено је у данашњим ваздушним нападима на петрохемијску зону на југозападу Ирана, пренели су ирански медији.
Иранска агенција Тасним навела је да је јутрос погођено више објеката у специјалној петрохемијској зони Махшар у провинцији Хузестан. У извештају се додаје да је оштећен и петрохемијски комплекс Бандар Имам, који послује у оквиру те зоне.
Заменик начелника провинције Хузестан Валиолах Хајати изјавио је за агенцију Фарс да су у нападима погођене три компаније на том подручју, док је за Тасним рекао да обим штете тек треба да буде утврђен.
Израелски безбедносни извори потврдили су за Тајмс оф Израел да су нападе извеле израелске ваздухопловне снаге.