ЛОВЕРЊ ДОБИЈА СРПСКИ ПАСОШ! Открио Француз, нови кошаркаш Партизана
Француски кошаркаш Жофри Ловерњ открио је да ће ускоро добити српски пасош.
Жофри Ловерњ нови је кошаркаш Партизана, а овај потпис је озваничен у среду од стране клуба.
У својој каријери, Ловерњ је по одласку из Партизана играо за Химки, Денвер Нагетс, Оклахома Сити Тандерс, Сан Антонио Спарс, Чикаго Булс, Фемербахче, Жалгрис, АСВЕЛ и Кувајт.
У актуелној сезони, задужиће дрес са бројем 77, а црно-бели ће моћи да га региструју за Кошаркашку лигу Србије (КЛС).
Како је и сам открио, ускоро ће добити српски пасош и у Партизану неће бити странац.
"Причао сам са Вањом, као и са људима из клуба, пре него што сам потписао. Не могу да играм у Евролиги и АБА лиги, али остаје КЛС, пошто ћу добити ускоро српски пасош", рекао је Ловерњ.
И даље није детаљно причао са Ђоаном Пењаројом.
"Очекује од мене да се борим и да играм најбоље што могу, као сваки тренер. А онда ћемо видети како тачно, у којој ситуацији и тако даље – имамо времена да то схватимо. Спреман сам, у доброј форми, јер сам тренирао сам последњих неколико недеља са Мегом и имаћемо времена да се припремимо"
Повратак, коначно! После 14 година је поново у свом Партизану.
"Ово је посебан тренутак. У исто време сам стварно срећан, али сам и свестан као што ви кажете, да живот иде даље".