clear sky
28°C
07.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СИН ДАРКА МИЛИЧИЋА ДОМИНИРАО: Уз титулу са Динамиком и МВП признање

06.05.2026. 12:51 12:54
Пише:
Извор:
Кошаркашки савез Србије
спорт
Фото: Кошаркашки савез Србије

Кадети Динамика победили су екипу Меге Супер 97:88 и освојили титулу шампиона Триглав кадетске лиге Србије!

Финални сусрет је игран у сјајној атмосфери у „ФМП Арени“, али је у понедељак прекинут на 4:21 минута пре краја, при вођству Динамика 81:77, због нестанка струје, услед великог квара на електричној мрежи, па је финале настављено у уторак од 13.00 сати, када смо и добили нове шампионе.

Најефикаснији у шампионском тиму били су Лазар Миличић, син Дарка Миличића са 28 и Зорић са 18, а у редовима Меге Јарц са 33 и Бјелица са 23 поена. 

Миличићу је припало и признање за МВП играча финалног турнира са укупно 61 индексних поена. Пехар и пригодан поклон уручио му је Ненад Крстић.

У мечу за треће место, Партизан је у неизвесној утакмици славио против Црвене звезде – 87:85 (27:19, 24:24, 16:18, 18:26).

         ДОДЕЛА НАГРАДА

  • Златне медаље за прво место екипи Динамика доделили су Ненад Крстић и Јелена Рибошкић.
  • Шампионски пехар кадетима Динамика уручио је потпредседник КСС за мушку кошарку Ненад Крстић. 
  • МВП играч лигашког дела Триглав кадетске лиге Србије је Јован Илић из Војводине МТС са 755 индексних поена, а пехар и пригодан поклон уручио му је потпредседник КСС за мушку кошарку Ненад Крстић.
  • У најбољу петорку лигашког дела такмичења по гласовима тренера изабрани су Никола Ђуровић (Партизан), Филип Стевић (СПД Раднички), Јован Илић (Војводина), Петар Бјелица (Мега) и Урош Драмићанин (Партизан). Пехаре и пригодне поклоне уручио је Гордан Тодоровић.
  • Најбољи стрелац финалног турнира је Петар Бјелица из Меге са укупно 74 поена. Пехар и пригодан поклон уручио му је потпредседник КСС за финансије и маркетинг Филип Сунтурлић.
  • Фер-плеј екипа Триглав кадетске лиге Србије је Дунав 2014. Испред клуба, плакету је примио Петар Рогић, а признање му је, уз монографију КСС поводом 100 година кошарке у Србији, уручила директорка маркетинга компаније Триглав осигурање Јелена Рибошкић.
  • Фер-плеј играч лиге по избору тренера је Петар Бјелица из Меге, а плакету и пригодан поклон уручио му је комесар такмичења Милан Костић.
  • Најбољи стрелац лигашког дела такмичења је Ђорђе Симић из Тријумфа, који је током лиге укупно постигао 599 поена. Пехар и пригодан поклон уручио му је Гордан Тодоровић, стручни сарадник за рад са млађим категоријама КСС.

 

Извор:
Кошаркашки савез Србије
Пише:
Пошаљите коментар
МИЛИЧИЋ СЕ ВРАТИО У СРБИЈУ: Играће у Динамику у КЛС
milicic

МИЛИЧИЋ СЕ ВРАТИО У СРБИЈУ: Играће у Динамику у КЛС

18.09.2025. 19:25 19:29
ДАРКО МИЛИЧИЋ ПОНОВО ИСКРЕНО О СЕБИ, КОШАРКА КАО НОЋНА МОРА: "Био сам го*но што сам се смејао Бену Валасу, а он је један од највреднијих"
Youtube prinstcrin/Jao Mile podcast

ДАРКО МИЛИЧИЋ ПОНОВО ИСКРЕНО О СЕБИ, КОШАРКА КАО НОЋНА МОРА: "Био сам го*но што сам се смејао Бену Валасу, а он је један од највреднијих"

04.01.2025. 18:06 18:09