clear sky
28°C
07.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ФК ТЕКСТИЛАЦ НАКОН ПОБЕДЕ У БЕОГРАДУ ДОЧЕКУЈЕ СМЕДЕРЕВО 1924 Кључни корак ка спасу

06.05.2026. 15:18 15:20
Пише:
Извор:
Дневник
Војводина
Фото: ФК Текстилац

После великог тријумфа у престоници над екипом РФК Графичара, фудбалери Текстилца из Оџака окрећу се новом изазову.

Већ данас од 17 часова, на Градском стадиону у Оџацима, одиграће меч петог кола плеј-аут фазе Прве лиге Србије против Смедерева 1924. Победа у Београду донела је огромно самопоуздање екипи Бранка Мирјачића, али и реалну шансу да ухвати прикључак са тимовима из сигурне зоне. Тренер Текстилца наглашава да нема времена за славље, јер је дуел са Смедеревом од изузетног значаја у борби за опстанак.

 

– На тешком гостовању против Графичара остварили смо можда и кључну победу у нашој борби за опстанак. Све честитке играчима на пожртвованости и дисциплини. Са нова три бода успели смо да смањимо разлику у односу на конкуренте, али посао још није завршен. Сада нам долази Смедерево и позивам све Оџачане да дођу на стадион и подрже нас, јер победа у овом мечу била би велика прекретница – поручио је Мирјачић.

 

Текстилац ће покушати да искористи домаћи терен и подршку публике како би уписао нове бодове и направио још један корак ка опстанку у лиги.

 

Ј. Г.

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар