За пласман у финале АБА лиге
ПАРТИЗАН ИМА МЕЧ ЛОПТУ: У вечитом дербију вечерас Звезда дочекује црно-беле
Кошаркаши Црвене звезде дочекаће вечерас од 20 часова у хали „Александар Николић“ Партизан у другој утакмици плеј-офа полуфинала АБА лиге.
Партизан је у пре три дана у првом мечу на свом терену победио Звезду резултатом 100:94.
Тренер кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић изјавио је да су он и екипа видели где су грешили у првој утакмици и да морају да буду много бољи.
– После прве утакмице која се завршила након неизвесне завршнице, видели смо где смо правили грешке, шта није било у реду и покушаћемо то да поправимо и да будемо бољи у тој другој утакмици. Није било ничега што нисмо очекивали осим одбране у преузимању која мора да буде много, много боља – рекао је Обрадовић.
Тренер кошаркаша Партизана Ђоан Пењароја навео је да црно-бели морају да контролишу емоције и одговоре на физички ниво игре како би изборили пласман у финале.
– Јасно је да ће противник покушати да подигне интензитет и игра чвршће него у претходном мечу. Потребно је да поновимо приступ из прве утакмице, нарочито из првих 33-34 минута, да у нападу делимо лопту, у одбрани будемо константни, играмо тимски и останемо заједно, посебно у тренуцима кад не буде ишло по плану. Потпуно је јасно да нас сутра очекује захтевна утакмица – поручио је Пењароја.
Евентуална мајсторица играће 25. маја на Партизановом терену.
Екипа која дође до две победе пласираће се у финале АБА лиге.
Кошаркаши Дубаија дочекаће данас у Зеници од 18 часова екипу Будућности из Подгорице у првом мечу полуфинала АБА лиге.