ПРЕДСТАВНИК МОБИЛНОГ ОПЕРАТЕРА ПРИСВОЈИО 131 МИЛИОН? Телефоне намењене другима преузимао и задржавао за себе
Припадници Министарства унутрашњих послова, УКП, Одељења за борбу против корупције, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу, ухапсили су Б. К. (1967) из Ниша, представника продаје једног мобилног оператера, због сумње да је извршио кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица.
Како је саопштио МУП, сумња се да је он од 2021. до 2024. године закључивао уговоре са 16 правних лица за коришћење услуга мобилног оператера, у које је уносио неистините податке о броју корисника, као и о броју и врсти поручених мобилних телефона.
Према сумњама истраге, телефоне је, након што би одговорно лице потписало отпремницу, преузимао неотворене и задржавао за себе.
На тај начин је, како се сумња, противправно присвојио око 131.051.213 динара, чиме је за исти износ оштећено правно лице мобилног оператера.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.