overcast clouds
24°C
13.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ХОРОР У ДВОРИШТУ У ПОЉСКОЈ Пронађено више десетина делова тела нерођених беба закопаних у земљи

13.06.2026. 17:55 17:57
Пише:
Извор:
Tanjug/Pink.rs
Фото: Pixabay.com

ВАРШАВА: Више десетина делова тела нерођених беба наводно узетих из једне болнице ради научних експеримената пронађено је закопано на приватном земљишту у југоисточној Пољској, саопштиле су данас локалне власти.

Остаци фетуса пронађени су на имању у Луторижу, селу близу града Жешова, које је некада припадало 57-годишњој докторки патологу коју су пољски медији идентификовали као Магдалену Х. и притворили у петак, 12. јуна, у Замошćу, у источној Пољској, преноси ТВ Пољска.

Истражитељи покушавају да утврде да ли је осумњичена докторка деловала сама, а тужилаштво је потврдило да су откривени остаци 32 фетуса.

Истражитељи сумњају да случај можда није ограничен на једно имање и проверава се да ли постоји још гробница и да ли су још неке особе биле укључене у премештање, руковање или одлагање посмртних остатака нерођених беба.

Извор:
Tanjug/Pink.rs
Пише:
Пошаљите коментар