ВИМБЛДОН ИЗГЛЕДА НАПРАВИО ГРЕШКУ: Ђоковић трећи носилац, уместо седми - објава убрзо обрисана
Организатори Вимблдона одлучили су изгледа да укину нова правила о носиоцима, а велики профитер ту је Новак Ђоковић. Или је све ипак само грешка.
Зато је ова објава о Новаку као трећем носиоцу грешка која је брже-боље уклоњена са званичног профила.
Вимблдон је годинама имао посебна правила за одређивање носилаца у поређењу са осталим гренд слемовима, рачунавши додатно претходне успехе играча на травнатим турнирима.
Међутим, то је укинуто 2020. године и од тада је правило било исто као и на три остала Слема – носиоци су се одређивали по ранг листи објављеној у понедељак, у недељи пред почетак турнира.
По томе, Новак Ђоковић, осми тенисер света, требало је да буде седми носилац због изостанка Карлоса Алкараса. Међутим...
Вимблдон је шокирао тениски свет овог уторка, објавивши листу носилаца на којој је Ђоковић трећи! Испрва смо се питали да ли су погрешили, да ли су променили правила у нека нова, или поново активирани добру, стару формулу која рачуна раније резултате на трави. А онда је, скоро два читава сата након објаве на Инстаграму, цео пост обрисан, што је потврдило да се највероватније ради о грешци.
Вимблдон почиње у понедељак, 29. јуна, уколико организатори не одлуче да и то напрасно промене. Надамо се да ће у том случају барем јавити свима.
(Б92)