Трагедија у комшилуку СВЕШТЕНИК ПРЕМИНУО ОД УБОДА ОСЕ ТОКОМ МИСЕ
Словеначки свештеник Роберт Емершич преминуо је услед тешке реакције на убод осе током служења свете мисе у Планици, потврђено је на Фејсбук страници Жупе Светог Јосипа Радника у Рачама.
Вест о његовој изненадној смрти дубоко је потресла вернике и локалну заједницу.
– У недељу, 14. јуна 2026. године, попут грома из ведра неба погодила нас је вест да је наш жупник Роби преминуо због реакције на убод осе током свете мисе у Планици. Одједном смо се нашли у потпуно новој и веома тешкој ситуацији – навели су из жупе.
У објави су захвалили свим верницима који су се молили за преминулог свештеника, као и свима који су помогли у организацији опроштаја, молитви и сахране.
Опроштајне свечаности одржане су у жупним црквама у Фраму и Рачама, док је сахрана обављена у Хочама. Свету мису у Рачама предводио је бискуп Јанез Козинц, док је надбискуп Алојз Цвикл служио мису задушницу и предводио сахрану.
Из жупе су посебно истакли захвалност свештеницима, молитвеним заједницама, певачима и бројним верницима који су присуствовали последњем испраћају.
– Живот у нашим жупама иде даље, али вероватно другачије него док је Роби био са нама. На свима нама је да се ујединимо и потрудимо да наше жупе функционишу још боље, јер је то била његова жеља. Драги жупниче Роби, почивај у миру – поручили су из Жупе Светог Јосипа Радника у Рачама.