broken clouds
31°C
24.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

(ФОТО/ВИДЕО) МОРАВСКИ КОРИДОР ПРЕД ОТВАРАЊЕМ Погледајте како изгледа нова деоница ауто-пута СРЦЕ СРБИЈЕ ДОБИЈА НАЈВАЖНИЈУ ВЕЗУ СА ЕВРОПОМ

24.06.2026. 13:13 13:33
Пише:
Извор:
Рина
ауто
Фото: Рина

Ситно се одбројавају дани до отварања нове деонице Моравског коридора, најмодернијег ауто-пута у Србији, који ће повезати више од пола милиона становника централне Србије.

Деоница од петље Прељина код Чачка до петље Адрани код Краљева дуга је око 29 километара. У јавности је већ препозната као ауто-пут Чачак–Краљево и донеће значајно бржу везу Моравичког и Рашког округа, увести Краљево у савремену мрежу ауто-путева и заокружити једну од најзначајнијих инфраструктурних инвестиција у Србији.

Значај Моравског коридора најбоље се огледа у времену које ће уштедети грађанима и привреди. Крушевац, Трстеник, Врњачка Бања, Краљево и Чачак добијају бржу и безбеднију везу са најважнијим путним правцима у земљи. Теретни саобраћај биће ефикаснији, транспорт робе предвидљивији, а индустријске зоне доступније домаћим и страним инвеститорима.

Помоћник градоначелника Чачка Милош Стеванић истакао је да ће отварањем Моравског коридора град добити нову развојну перспективу и знатно бољу повезаност са осталим деловима Србије и Европе.

– Пре петнаест година за Чачане је био сан да до Београда путују ауто-путем, а сада ћемо моћи да путујемо и до Грчке. Већ у Коњевићима улазимо на ауто-пут и одатле можемо ићи широм Европе – рекао је Стеванић.

Моравски коридор, ауто-пут од Појата до Прељине, дугачак је око 112,4 километра и повезује Коридор 10 са ауто-путем „Милош Велики“, односно Коридором 11.

Пројектован је као модерна саобраћајница са две коловозне траке по смеру, ширином од 30 метара и пројектованом брзином од 130 километара на час.

На траси су изграђене бројне петље, мостови, надвожњаци и подвожњаци, као и системи за наплату путарине, телекомуникациони коридор и обимни хидротехнички радови у долини Западне Мораве.

Извор:
Рина
Пише:
Пошаљите коментар
МОРАВСКИ КОРИДОР СЕ ОТВАРА ЗА ДЕСЕТАК ДАНА! Антић најавио нових 29 километара ауто-пута од Чачка до Краљева
1

МОРАВСКИ КОРИДОР СЕ ОТВАРА ЗА ДЕСЕТАК ДАНА! Антић најавио нових 29 километара ауто-пута од Чачка до Краљева

13.06.2026. 12:18 12:30