(ВИДЕО) ВАТРЕНА СТИХИЈА ЗАХВАТИЛА ХЕКТАРЕ Горе шума и ниско растиње уз магистралу ВИДЉИВОСТ ЈЕ СМАЊЕНА
Велики пожар тренутно је захватио шуму између Новог Пазара и Краљева јавља Инстаграм страница 192_рс.
Како преносе друштвене мреже, огроман пожар види се дуж више километара уз магистралу Нови Пазар-Краљево, између Полумира и Ушћа.
Возачи нарочито морају да обрате пажњу јер је видљивост смањена.
Ватра се шири великом брзином, а велика је материјална штета.
Такође, пожар је приметан и уз магистралу поред пута а ватра је захватила хектаре у брдима види се на Инстаграм страници 192_рс.
Како преноси Агенција РИНА један од пожара је стављен под контролу.
- Пожари горе на четири локације, између Маглича и Полумира. Један је под контролом, а очекује се да ће и други бити стављени под контролу. Све расположиве јединице су на терену и улажу надљудске напоре да локализују ватру, рекао је за РИНУ Предраг Терзић, градоначелник Краљева.
Услед пожара и густог дима који се шири, на појединим деоницама смањена је видљивост, па се возачима саветује опрез.
Пожарима је захваћена већа површина, а гашење отежава неприступачан терен на ком ватрогасци могу деловати само са напртњачама, истакли су на РИНИ.