scattered clouds
25°C
07.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Данас паклено вруће, а поподне опасан обрт: После 37 степени пљускови, грмљавина и олујни ветар

07.08.2026. 07:32 07:44
Пише:
Извор:
Tanjug
vreme
Фото: Canva/ Ilustracija

У Србији ће данас бити веома топло време уз слаб до умерен ветар променљивог правца и температуре од 15 до 37 степени, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

После подне и увече, уз локални развој облачности могућа је појава краткотрајних пљускова са грмљавином, а ветар ће бити у скретању на северни и северозападни и у појачању, нарочито у Војводини и у области грмљавинских процеса, где ће местимично дувати јак, а на ударе краткотрајно и олујни ветар. 

У Београду ће у току преподнева бити веома топло, док после подне и увече, уз локални развој облачности, у појединим деловима града или околине може да дође до краткотрајног пљуска и грмљавине. 

Највиша дневна температура биће око 37 степени.

За дане викенда на југозападу, југу и истоку Србије биће променљиво уз смену сунчаних периода и локалне појаве краткотрајне кише или пљуска са грмљавином, а у осталим крајевима претежно сунчано са максималним температурама око 36 степени.

Од наредне недеље очекује се пораст температура.

Извор:
Tanjug
Пише:
Пошаљите коментар