clear sky
33°C
15.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Већ смо довољно бодова изгубили! САША ИЛИЋ СТАВЉА АКЦЕНАТ НА РАДНИЧКИ, НЕ ХЕТАФЕ: Дебитује Баба

15.08.2026. 13:20 13:22
Пише:
Извор:
Танјуг
спорт
Фото: ФК Партизан

Тренер фудбалера Партизана Саша Илић изјавио је пред утакмицу петог кола Суперлиге Србије да његова екипа мора да буде максимално мотивисана и агресивна како би дошла до победе против Радничког.

Фудбалери Партизана дочекаће у недељу од 21 сат екипу Радничког из Крагујевца на стадиону у Хумској.

– Изузетно потентна екипа предвођена супер тренером који игра на специфичан начин. Ми смо већ довољно бодова изгубили за ових неколико утакмица колико смо одиграли. Сутра очекујем реакцију мојих играча и да буду максимално мотивисани, да уђемо агресивно од почетка и да будемо екипа која ће диктирати темпо и забележити победу. Знам да ће бити довољно навијача који ће дати ветар у леђа – рекао је Илић на конференцији за новинаре.

Он је навео да је свима у његовој екипи у подсвести предстојећа утакмица против Хетафеа у квалификацијама за Лигу конференције, али да прво мора да одигра како треба против Радничког.

– Прва и основна ствар је сутрашња утакмица, то морамо да решимо. Ако би се ствари издешавале како треба, то би подигло самопоуздање за дуел у четвртак. Да не причамо о Хетафеу сад, већ кад се заврши утакмица са Радничким – изјавио је тренер Партизана.

Илић је додао да ће Никола Чумић и Игор Миладиновић ускоро потписати уговоре са Партизаном.

– Са овом двојицом играча добићемо квалитет у офанзивном делу тима. Ми смо стварали доста прилика стварали и промашивали. Са друге стране имамо проблем одбране, јер одбрана се састоји од целе екипе. Да ли ће бити појачања или не, људи у клубу размишљају о одређеним позицијама, најбоље је питати спортског директора – поручио је Илић.

Тренер Партизана је истакао да су црно-бели пре два дана забележили важну победу на тешком гостовању Тоболу у квалификацијама за ЛК.

– Најбитнија ствар је да смо прошли. Они нису много губили код куће. То је позитивно, а негативно је оно што нам се дешавало у првих 25 минута, велика доза страха код мојих играча, морамо то да исправљамо у ходу. Сутра је најбитнија утакмица за нас, умор не признајем, неке играче ћемо ротирати, али они који истрче мораће да дају свој максимум да помогну Партизану да забележе победу – изјавио је Илић.

Он је навео да ће нови фудбалер црно-белих Идрису Баба дебитовати против Радничког.

– Већ тренира са нама више од недељу дана, дечко је изузетан професионалац, добиће сигурно неку минутажу, дошао је спреман. Угрешић полако излази из повреде коју је имао, то захтева одређени опрез, морамо постепено да га прикључујемо. Неће бити за сутра спреман, видећемо за четвртак. Алексић вуче повреду тетиве која није наивна, морамо и са њим да будемо опрезни, али је он спреман за неку одређену минутажу – рекао је Илић.

Партизан се налази на седмом месту на табели СЛС са четири бода, док је Раднички на 10. позицији са три.

Standings provided by Sofascore
Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар
САША ИЛИЋ ПОСЛЕ ПЛАСМАНА ЦРНО-БЕЛИХ У ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: "Партизан не сме да изгледа уплашено, биће тешко против Хетафеа у Шпанији
ilic

САША ИЛИЋ ПОСЛЕ ПЛАСМАНА ЦРНО-БЕЛИХ У ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: "Партизан не сме да изгледа уплашено, биће тешко против Хетафеа у Шпанији

13.08.2026. 19:29 19:31
ПАРТИЗАН ДОБИО ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ПРЕД ХЕТАФЕ: Никола Чумић у "црно-белом" без обештећења
cumic

ПАРТИЗАН ДОБИО ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ПРЕД ХЕТАФЕ: Никола Чумић у "црно-белом" без обештећења

14.08.2026. 18:48 18:52