ГРАД ПОНОВО ДЕЛИ СУБВЕНЦИЈЕ ЗА БИЦИКЛЕ! Пријаве почињу ускоро, грађани могу да добију 15.000 динара за куповину двоточкаша
Град Нови Сад и ове године наставља програм „Бициклом за зелени Нови Сад 2026“, за који је из буџета издвојено 22,5 милиона динара за субвенције при куповини бицикала.
Право учешћа имају сви пунолетни грађани са пребивалиштем на територији града, а пријаве ће бити отворене од 1. јула у 12 часова до 3. јула у 12 часова. Појединачна субвенција износи 15.000 динара.
Чланица Градског већа за екологију Вања Петковић истакла је да Нови Сад развој бициклизма види као важан део одрживог урбаног развоја и заштите животне средине. Она је подсетила да је град 2021. године први у Србији покренуо субвенционисање куповине бицикала и да је захваљујући том програму до сада набављено близу 8.000 нових бицикала.
Нови Сад тренутно има око 157,5 километара бициклистичких стаза, а град наставља да улаже у њихово ширење и унапређење пратеће инфраструктуре. Циљ програма је да се грађани додатно подстакну да користе бицикл као еколошки прихватљив и здрав вид превоза.
Више информација о јавном позиву доступно је на сајтовима Градске управе за заштиту животне средине www.zeleninovisad.com и удружења „Србија Епик“.