broken clouds
27°C
15.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1743
usd
100.3548
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Отворен за све – пасаж 22 у Змај Јовиној

08.07.2023. 17:22 17:23
Пише:
Фото: Пасаж фест

„Пасаж фест“ ове године одржаће се од 31. августа до 2. септембра у Улици Змај Јовина, у пасажу број 22.

Реч је о пројекту који се реализује у сарадњи са Мултимедијалним центром „Лед арт“ и „Стеријиним позорјем“, као и удружењима грађана попут „Реактор“ и „Графичка мрежа“, али и појединцима који активно учествују на културној сцени Новог Сада.

Циљ фестивала је да промовише савремену и алтернативну уметничку сцену, али и да укаже на нужну урбанистичку и културну регенрацију центра нашег града, његових јавних простора, али и значај запуштене архитектонске и културне баштине којој се посвећује све мање пажње. Управо зато организатори позивају све заинетресоване грађане и грађанке – публику, културне раднике, потенцијалне учеснике, истомишљенике и посматраче, како би фестивал ове године био још успешнији.

Програм „Пасаж феста“ базиран је на позориште, књижевност, плес, перформанс, музику и визуелну уметност, па је тако и овогодишњи слоган манифестације „Отворен за све“.

Л. Р.

Пише:
Пошаљите коментар