scattered clouds
19°C
11.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2248
usd
104.3947
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Замена дотрајалих светиљки, конзола и стубова

21.09.2022. 08:54 08:56
Пише:
Фото: Dnevnik.rs

Нова јавна расвета планирана је на подручју ограниченом Булеваром ослобођења, Футошком улицом, Хајдук Вељковом, Руменачком и Булеваром Јаше Томића.

То подразумева обнову старог и постављање новог осветљења, што ће, како је процењено, коштати 45 милиона динара. Имајући у виду све рокове, радови би могли да почну и у новембру и предвиђено је да трају шест месеци, тачније 180 календарских дана.

Како се из тендерске документације Градске управе за грађевинско земљиште и инвестиције може приметити, предвиђена је замена дотрајалих светиљки, конзола (лира), стубова јавне расвете и њихових темеља, као и, где је то потребно, замена неисправних/оштећених напојних каблова за стубове јавног осветљења.

Као разлози за адаптацију расвете наведени су: дотрајалост светиљки (смањен светлосни флукс и повећано улагање у одржавање) и стубова, те побољшање величине и равномерности осветљаја, повећање поузданости и смањење активности у оквиру одржавања, коришћењем најмодернијих светиљки и извора светла. Замена расвете омогућиће уштеду електричне енергије и смањење трошкова одржавање.

Предмером и предрачуном радова обухваћена је обнова јавног осветљења у блоку ограниченом Булеваром ослобођења и улицама Новосадског сајма, Бранимира Ћосића и Тургењевој, у Тургењевој улици и краку Улице Бранимира Ћосића до Булевара ослобођења. Осим тога, предвиђено је и осветљење спортских терена у Омалдинског покрета 4, 6 и 8. Понуде на тендер подносе се до 3. октобра.       

Ј. В.

Пише:
Пошаљите коментар