Америчка амбасада објавом разбеснела твитер заједницу у Србији
Америчка амбасада у Београду објавила је на свом твитер налогу изјаву помоћнице државног секретара Карен Донфрид, која је буквално разбеснела твитераше у Србији.
Многи су у коментарима на ову објаву наводили да не могу да верују шта су видели и прочитали и оптужили Амбасаду САД за невиђено лицемерство.
О чему се ради? Донфрид у својој изјави објашњава да се рат не води између Русије и САД, односно НАТО, већ да ратују Руси и Украјинци.
Она, у прилично удворичком говору, даље каже да САД помажу Украјини да се одбрани, те да се залажу за безбедност и у Украјини и у Европу,
Мађутим, оно што је буквално разбеснело твитераше у Србији су следеће речи:
„Ово је погрешно и они који имају моћ немају право да раде шта хоће. Не желимо да живимо у свету у којем државе не поштују међународна правила.”
Сви који се сећају НАТО бомбардовања Југославије сложиће се с овим.
Очекујемо да већина земаља устане и каже: “Ово је погрешно и они који имају моћ немају право да раде шта хоће. Не желимо да живимо у свету у којем државе не поштују међународна правила.” pic.twitter.com/ehtZPxxEaF
— Америчка амбасада (@USEmbassySerbia) Оцтобер 13, 2022