Будућност српске одбојке на делу
Одбојкаши Војводине НС семе после седам кола заузимају водеће место у нашем шампионату. Скор од шест победа и једног пораза свакако улива самопоуздање
и даје ветар у леђа младом новосадском тиму, али чињеница је да изазови тек предстоје, посебно у децембру, када ће црвено-бели имати много утакмица, дуго путовање и борбу на три фронта. Дуел са старим ривалом, екипом Партизана, биће права увертира у све то, а нова победа свакако би дала посебну снагу Новосађанима.
Можда је по тренутном стању на табели (Партизан последњи) домаћин велики фаворит, али по свему другом - ривалитету, младости, потенцијалу обе екипе, овај сусрет може да буде квалитетан, интересантан, па и неизвестан.- За нашу младу екипу свака утакмица је дерби и једнако важна. Као и у сваки сусрет, у овај улазимо амбициозно и озбиљно, а такав став донео нам је и прво место на табели. То не значи да смо оптерећени табелом, напротив.
На састанку пре почетка сезоне рекао сам играчима да ме занима само однос на терену, на тренингу, а против кога, када, како и зашто, није важно. Наш задатак је да увек пружимо максимум. Партизан предводи селектор наших јуниора, а ту репрезентацију већином и чине играчи ове две екипе. Васовић нас јако добро познаје, можда најбоље у лиги и сигурно ће се спремити како треба.
Верујем да је ово и сусрет будућности српске одбојке. Партизан и Војводина имају доста младих и талентованих играча, па ће ово ривалство бити све јаче и јаче. Очекујемо да и трибине буду попуњене, да имамо подршку, момци су то заслужили, а надамо се да ћемо уз нашу добру игру и помоћ са трибина остварити и добар резултат – рекао је шеф стричног штаба Војводине НС семе Неџад Османкач.
Занимљиву утакмицу очекује и средњи блокер Чедомир Станковић.
- Многи мисле да смо фаворити, бар по резултатима, али и ми имамо младу екипу као и они. Још осцилирамо и имамо простора за напредак. Црно-бели сигурно неће доћи с белом заставом, биће растерећени, мотивисани, пружиће максимум, са жељом да дођу до бодова, који би им много значили. С друге стране, треба да гледамо само нашу игру, да се фокусирамо на тренерове замисли. Победа би била нова снага пред улазак у један тежак период у децембру – поручио је Станковић.
С њима се сложио и спортски директор Никола Марић.
- Биће ово мегдан екипа, које чине готово све сами кадетски и јуниорски репрезентативци. Партизан је тренутно у проблему, али није му први пут. Они имају добар и позитиван приступ и без притиска на крају увек реше све проблеме. Слажем се с тим да ми треба да гледамо нашу игру и да направимо позитиван резултат пред оно што нам следи, дуго путовање у Украјину, дерби са Звездом и одигравање куп утакмица - казао је Марић.
М. Ристић