Бајерн преокретом до победе

Двадесето коло немачке Бундеслиге обележио је велики преокрет Бајерна, пораз Борусије у Дортмунду, те погоци српских фудбалера.
bajern

Бајерн је губио 2:0 од Хофенхајма у Минхену после свега 12 минута, головима Ута и Гнабрија, који је промашио и пенал.

Међутим, већ до 25 домаћин је преокренуо погоцима Левандовског и Боатенга у року од четири, а госте у наставку нокаутирају Коман и Видал, такође са два гола у кратком размаку. Коначних 5:2 поставља Сандро Вагнер у 90.

Борусија је повела против Фрајбурга, али је једва изборила бод код куће са 2:2. Шинђи Кагава је донео "милионерима" вођство после девет минута, али бивши нападач Бајерна Нилс Петерсен са два поготка у наставку.

Бод тиму из Дортмунда спасава Yереми Тољан, који је покупио одбитак у 93. минуте и ударцем са ивице казненог послао пројектил у мрежу Фрајвурга. Келн је ремизирао са Аугзбургом 1:1, а мало је фалило да три бода "јарчевима" донесе Милош Јојић, сјајним голом из слободног ударца.

Бундеслиге, 20. коло: Бајерн – Хофехнајм 5:2 (2:2) (Левандовски 21, Боатенг 25, Коман 64, Видал 67, Вагнер 90 – Ут 3, Гнабри 12), Борусија (Дортмунд) – Фрајбург 2:2 (1:1) (Кагава 9, Тољан 90+3 – Петерсен 21, 68), Келн – Аугзбург 1:1 (1:0) (Јојић 40 – Кајуби 78), Лајпциг – Хамбург 1:1 (1:1)

(Брума 9 – Костић 29), Штутгарт – Шалке 0:2 (0:2) (Налдо 14, Харит 19п),

Ајнтрахт – Менхенгладбах 2:0 (1:0) (Боатенг 43, Јовић 92).