Србија од Шкотске испала са пенала, ништа од Европског првенства

Пенали решили меч Србија-Шкотска у Београду на Стадиону "Рајко Митић", победа водила на ЕП, Србија испала - Шкоти повели голом Грифитса, Тадић изједначио, Мекгрегор погодио, Јовић изједначио, Мектомини погађа, Гудељ даје гол, Мекбарни погађа, Катаи изједначио, Меклин даје гол, Митровићу голман брани
n

120` Крај продужетака

116` У Шкотској ушао Грифитс, изашао О Донел

115` Шут Катаија, лопта иде у голмана Шкотске

111` Опасан напад Србије, Јовић шутира главом поред гола после центаршута са десне стране

108` Спајић мења Стефана Митровића, који се повредио

106`Почео други продужетак

105` Крај првог продужетка

103` Катаи одлично шутира из трка са двадесетак метара, лопта иде поред стативе

102` Напади наше репрезентације трају, Шкоти су по први пут подређени

99` После корнера и одбијене лопте изванредан шут Гудеља

98` Србија преузела иницијативу, серија напада

94`Шкоти више имају лопту

92`Незгодан шут О Донела, корнер, опет опасан шут из даљине, Џек га је извео

91` Почео први продужетак

90`Лука Јовић изједначио после корнера, 1:1

86` Патерсон мења Кристија

85` Младеновић пробио по левој страни, лепо центрирао, Јовић главом јако, лопта иде поред стативе

84` На одбијену лопту натрчава Катаи, шутира из даљине, непрецизно

82` У Шкотској ушли Меклејн и Мекбарни, изашли Дајкс и Мекглин

77`Александар Митровић шутира главом, лопта иде поред гола

75` Наша репрезентација игра сувиша споро

73` Штопер Митровић добио жути картон

70` Сергеј Милинковић Савић шутира главом поред гола, Јовић мења Максимовића, Катаи Милинковић  Савића, потом шанса за Шкотску

70` Мекгрегор шутира из даљине близу стативе

66` Шкотска наставља са високим пресингом, наши играчи врло тешко примају лопту због противника који су увек уз њих

63` После вођства Шкота пад у игри наше репрезентације

58` Младеновић заменио Костића

55`Тумбаковић ће убрзо морати да прави измене да би преокренуо ситуацију на терену

52` Лоше смо избили лопту, пас Макгрегора ка Кристију, овај шутира по земљи, погађа стативу и лопта се одбија у гол, Шкотска повела са 1:0

51` Шанса за Шкотску, контра, повратна лопта ка Робертсону, овај шутира преко гола, био је сам

47` Гудељ добио жути картон због фаула над Мекгинисом

46` Почело друго полувреме

45`Лахоз свирао крај првог полувремена

43` Галагер добио жути картон после још једног фаула над Митровићем

39` Шкотска концепција је кварење игре, то им за сада успева

31` Шкоти први пут запретили, контра, шут Мекгина по земљи, Рајковић то лако кроти

23` Прва прилика за Србију, Саша Лукић са 18 метара шутирао после повратне лопте Александра Митровића, лопта је прохујала поред гола

22` Шкоти добро затварају простор и играче, нашима је врло тешко да организују игру

20` Прва солидна акција наше репрезентације, пасове разменили Тадић и Лазовић, овај гурнуо дубоку лопту ка Милинковић-Савићу, који је мало каснио на десној страни казненог простора

14` Наш везни ред се и даље мучи да успостави пас игру, Шкоти тврди и пуно трче, као што је и очекивано

10`Миленковић добио жути картон због фаула над Дајксом

7` Шкоти играју пресинг, па наш везни ред тешко преноси лопту на шкотску половину

4` За сада растрзана игра, типично за почетак утакмице

СРБИЈА: Рајковић, Миленковић, С. Митровић, Гудељ, Лазовић, Лукић,Максимовић, Костић , Милинковић-Савић, Тадић, А. Митровић

ШКОТСКА: Машал, О Даниел, Галагер, Купер, Робертсон, Мектомини, Мекглин, Џек ,Кристи, Дајкс, Мекгрегор