Бундес лига: Нови гол Јовића

Српски фудбалери Лука Јовић и Филип Костић нашли су се на терену од првог минута, док је Мијат Гаћиновић повређен и није био у протоколу.
jovic gol, epa

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта победили су пред домаћом публиком Фрајбург са 3:1 у 18. колу Бундеслиге.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде одиграо је још један добар меч, пошто је постигао тринаести гол у Бундеслиги. Јовић је у 45. минуту искористио грешку одбране Фрајбурга и послао лопту у мрежу. Одличан меч одиграо је и фудбалер из Хрватске Анте Ребић који је у 36. минуту асистирао Халеру, а у 40. и сам постигао погодак. Са овим резултатом отишло се на паузу. У другом полувремену Франкфурт је спустио лопту, Фрајбург је то искористио да постигне утешни гол и ниште више од тога. Ајнтрахт је забележио девету победу у осамнаест утакмица, док је Фрајбург доживео седми пораз.

Када је реч о осталим утакмицама, Диселдорф је савладао Аугсбург са 2:1, Менхенгладбах је славио на гостовању против Леверкузена, Вердер је победио Хановер, док је Мајнц био бољи од Штутгарта.

Бундеслига, 18. коло: Аугсбург – Волфсбург 1:2 (0:0) (Шмид 64 - Дукш 45, Раман 90), Бајер –  Борусија (Менхенгладбах) 0:1 (0:0) (Плеа 37), Ајнтрахт – Фрајбург 3:1 (3:0) (Халер 36, Ребић 40, Јовић 45 - Петерсен 69); Хановер – Вердер 0:1 (0:1) (Рашица 32), Штутгарт – Мајнц 2:3 (0:2)(Гонсалес 83, Кемпф 85 - Бетиус 22, Матета 28, Хак 72), Хофенхајм – Бајерн 1:3 (0:2) (Шулц 59, Горецка 34, 45+1, Левандовски 87), Лајпциг – Борусија (Дортмунд) 0:1 (0:1) (Витсел 19).