Бундес лига: Победа Дортмунда, Грујић стрелац за Херту

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су Шалке на гостовању са 2:1 у 14. колу немачке Бундеслиге.
Salke Dortmund/Fonet

Дилејни је главом довео жуте у вођство у седмом минуту. Калигури је са пенала смањио на 1:1 у 61. минуту. Одлучујући гол постигао је бивши фудбалер Манчестер ситија Џејдон Санчо у 74. минуту после акције по левој страни сам је ушао у шеснаестерац и погодио гол.

Српски штопер Матија Настасић одиграо је свих 90 минута за домаће, а добио је и жути картон.

Бајерн је савладао Нирнберг на домаћем терену са 3:0, захваљујући Роберту Левандовском.

Пољак је постизао голове у првом полувремену 9. и 27, да би коначан резултат поставио ветеран Франк Рибери у 56. Баварци су овим резултатом задржали прикључак за Борусијом, за којом заостају девет бодова.

У Волфсбургу је домаћим играо нерешено (2:2) са Хофенхајмом.

Гости су повели преко Белфодила већ у 4. минуту, али је Волфсбург на полувреме отишао са предношћу голо. Гинчека, те аутоголом Бичакчића. Бод гостима донео је хрватски нападач Андреј Крамарић у 71. минуту.

Победе су остварили и Леверкузен и Фрајбург. Левер је са минималних 1:0 био бољи од Аугзбурга код куће, док је Фрајбург изненадио Лајпциг и убедљиво га савладао са 3:0.

Херта је савладала Ајнтрахт са 1:0 (1:0). Гола за Херту, свој први у Бундеслиги постигао је Марко Грујић, главом у 40. минуту након центаршута саа леве стране. Српски репрезентативци Костић и Јовић играли су 90 минута, док је Гаћиновић ушао у игру у 72. минуту уместо Хрвата Ребића.