Четврта победа на припремама: Звезда боља и од ЛАСК-а

Звезда је наставила са победама на припремама за сезону коју ће ускоро отворити у Летонији.
Crvena zvezda/FK Crvena zvezda

Савладан је ЛАСК из Линца резултатом 3:1.

Играо се 18. минут када је Бен центрирао, а у казненом простору аустријског клуба се најбоље снашао Милић и донео предност Звезди.

У 44. минуту судија је досудио најстрожу казну за Ласк. Улмана је био прецизан у завршници полувремена тако да се на паузу отишло са резултатом 1:1.

Црвена звезда је добро ушла у друго полувреме и поново повела у 53. минуту. Други пут се на мечу у листу стрелаца уписао Милић, а овога пута је Гобељић био у улози асистента.

У 77. минуту нови пенал, Милијаш је упутио ударац ка голу тима из Линца али се на путу испречила рука једног од дефанзиваца овог клуба. Прецизан је био Јевтовић и поставио коначних 3:1.

Ово је четврта победа Звезде на припремама, пошто је прво поразила селекцију Ужица са 2:1, онда Рид са 2:0, и са 1:0 Аполон.

Црвена звезда-ЛАСК 3:1 (1:1)

ВИНДИШГАРСТЕН: Терен у Виндишгарстену, гледалаца: 500, стрелци: Милић у 19′ и 53′, Јевтовић (п) у 78′ за Црвену звезду, а Улман (п) у 45′ за ЛАСК.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Стојковић, Савић, Хајдин, Крстичић, Мелег, Бен, Срнић, Милић, Стојиљковић.

Играли су још и: Поповић, Јовичић, Јевтовић, Пешић, Милијаш, Терзић, Јовељић, Ераковић, Николић.

ЛАСК: Погатец, Востри, Михорл, Улман, Рамсебнер, Тетех, Холанд, Ранфтл, Гоигингер, Сантос, Шлагер.