Друга футсал лига Србије: Вадаски чува Бечејце

Изванредна игра оба ривала крај Тисе. Од првог до последњег  минута играло се у изузетном ритму и, управо, због тога понестајало је концентрације у завршници напада, што су голмани користили и били најустакнутији играчи својих екипа.
В. Јанков/Гужва пред голом Јастрепца

То се поготово односи на чувара мреже Бечејаца Саву Вадаског, који је у 16 наврата спасао своју мрежу и коме је мало недостајало да утакмицу заврши без примљеног гола.

Мада у првом полувремену нису виђени голови, темпо је био убитачан, а што се мреже нису тресла „кривци“ су, између осталог, голмани. Кораћ је у 4. минуту био најближи поготку, али се испречила статива.

У наставку су домаћи брзо дошли до вођства. Бодоњи је у 25. минуту повукао напад Бечејаца и правовремено упослио Дамира Мачиженског, који из прве шитирао и, најзад, налази лопти пут до мреже. Само три минута касније Вукајловић је уздрмао стативу. А онда је у 34. минуту после продора Арђељана  Срђан Голуб и довео Бечејце у вођство од 2:0.

Последња два и по минута екипа из Блаца је играла без голмана и опседала гол домаћина, али су успели само преко  Петровића да ублаже пораз.

В. Јанков

Бечеј – Јастребац    2:1  (0:0)

БЕЧЕЈ: Спортска дворана ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“, .судије: Мијаиловић и Сарка (Вршац) Стрелци: Мачиженски у 25, и Голуб у 34, за Бечеј; а Петровић у 39. минуту за Јастребац.  Жути картон: Рајковић (Јастреац). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 4 (2+2), Јастребац 8 (3+5)

БЕЧЕЈ: Вадаски (16 одбрана) 9, Новаковић 7,5, Голчуб 8, Кораћ 7,,5 Бодоњи8, Маринковић -, Арђељан 7,5, Покрајац 7, Мачиженски 8, Кобиљски -, Божичић -, Арваи 7.

ЈАСТРЕБАЦ: П. Николић (11 одбрана) 7,5, Ј. Тројановић 7, П. Николић 7, Кнежевић 7,5, Спасић 7, Чолић -, Петровић 7, Ракић 6, Милосављевић -, Урошевић 6,5, С. Тројановић 6, Миљковић 7, Вукајловић 7, Рајковић 7.

Друга футсал лига

Бечеј - Јастребац 2:1, Тиса - Форум 5;2, САС - Ивањица 1:4, Зуфо - Металац Колорадо 10:1, Бањица - Лозница 3:5,  Ивањица - Палеж 5:2. Лесковац- САС (одложено) 6:1