Ебисилио и Бен за победу Звезде против Вождовца

Црвена звезда је забележила нову, 16. победу у првенству, сасвим заслужено јер је била много боља од Вождовца.
simic, fk crvena zvezda

Да је екипа тренера Владана Милојевића била сконцентрисанија, разлика је могла да буде и далеко убедљивија.

Гости су од почетка били изгубљени на терену. Лоше су стајали фудбалери Вождовца и дозвољавали да домаћи лако стижу до њиховог шеснаестерца. Као да се страх увукао у ноге ,,змајева“, изостало је потребног жара и агресивности да се одоли великом фавориту. Већ у првих шест минута црвено-бели су имали две велике прилике што довољно говори о томе шта се дешавало на стадиону ,,Рајко Митић“. Гости, и када су покушавали да учине нешто, ти су завршавали ударцима из даљине, дакле, безопасно. На другој страни, Звезда је преко Павкова имала изванредну прилику, али је интервенисао голман Марко Илић. У 14. минуту припретио је и Симић тако да су домаћи имали за чиме да жале већ у том периоду игре.

Покушавала је Црвена звезда на све начине да стигне до вођства, али није ишло. Што голман Илић, што неспретни фудбалери домаћина, кривци су што шампион већ у раној фази игре није повео. Али, то се десило у 28. минуту. Гобељић је центрирао са десне стране, а Ебесилио главом погодио мрежу. Само мало касније било је 2:0. Ел Фарду Бен је остао сам на петерцу, после асистенције Павкова и постигао погодак.

Прву прилику гости су имали у 39. минуту када је Михајлов шутирао главом, а Борјан одлично интервенисао. Али, и даље је Звезда била боља и била близу трећем поготку. Црвено-бели су могли до тог гола већ почетком наставка, али је Бен био непрецизан. У наставку су гости покушали да играју нешто агресивније, али је све то било јалово. Домаћи су играли пресинг по читавом терену и узимали ,,змајевима“ лопту врло брзо. Црвено-бели су били врло растрчани и пленили игром. Ни делић простора није остављан Вождовчанима који ништа конкретније нису успели да створе. Тек у 65. минуту Ступаревић је припретио, али је Борјан био сигуран.

И. Лазаревић

Црвена звезда – Вождовац 2:0 (2:0)

БЕОГРАД: Стадион ,,Рајко Митић“, гледалаца: 8.123. Судија: Пипер (Чачак). Стрелци: Ебесилио у 28. и Бен у 33. минуту. Жути картон: Пуртић (Вождовац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6,5, Гобељић 7, Дегенек 6, Бабић 6, Родић 6,5, Јованчић 6,5 (Чаушић 6), Крстичић 6,5, Бен 8, Ебесилио 7,5, Симић 6,5 (Марин 6,5), Павков 7,5 (Боаћи).

ВОЖДОВАЦ: Илић 7, Максимовић 6 (Машовић 6), Ковачевић 6, Михајлов 6,5, Пуртић 6, Павловић 6 (Зличић 6), Луковић 6, Јовановић 6 (Дуроњић 6), Ступаревић 6,5, Ћирковић 6, Милуновић 6,5.