ЕНГЛЕСКА ПРЕМИЈЕР ЛИГА Тотенхем у петој брзини

Лидер Премијер лиге, екипа Ливерпула, хита ка првој титули првака Енглеске после 30 година несмањеном брзином. Славили су као гости у Борнмуту са 3:0.
1

Изабраници менаџера Јиргена Клопа остварили су тако и 15. победу ове сезоне у 16 утакмица и тако стигли до импресивног скора од 46 од могућих 48 бодова. Све је у табору „црвених” тренутно на свом месту а велики део посла против „трешњица” урадили су у првом полувремену.

Капитен Џордан Хендерсон је у 35. минуту сјајним пасом са сопствене половине пронашао у казненом простору домаћина Алакса Окслејда-Чемберлена којем није било тешко да доведе госте у вођство. Минут пре одласка на одмор после добре акције, Наби Кеита је био прецизан са десетак метара и Ливерпул је тако повео са 2:0. Све је било решено када је у 54. минуту Кеита проиграо Мохамеда Салаха који је рутински савладао голмана Рамсдејла за коначних 0:3.

Импресиван је био и Тотенхем који је под командом Жозеа Муриња успео да оствари четврту победу у пет утакмица. После пораза на „Олд Трафорду” од Манчестер јунајтеда, Тотенхем је пред својим навијачима одиграо изванредно против Барнлија и славио са 5:0.

Премијер лига, 16. коло:

Евертон - Челси 3:1 (1:0) (Ришарлисон 5, Калверт-Луин 49, 84 - Ковачић 52)

Борнмут - Ливерпул 0:3 (0:2) (Окслејд-Чемберлен 35, Кеита 44, Салах 54)

Тотенхем - Барнли 5:0 (3:0) (Кејн 4, 54, Лукас 9, Сон 32, Сисоко 74)

Вотфорд - Кристал Палас 0:0

Манчестер сити - Манчестер јунајтед 1:2 (0:2), (Отаменди 85 за Сити, а Рашфорд у 23. и Марсијал у 28. за Јунајтед