ЕП Словенија: Србија бод и против Италије

Репрезентација Србије одиграла је са Италијом у другом колу Европског првенства у Словенији нерешено, Србија-Италија 1:1 (0:0)
Srbija-Italija/Jutjub

Србија завршава такмичење у групи са два бода и гол разликом 3:3, па ће пласман у четврфинале зависити од суботњег дуела Италије и Словеније.

Србија ће међу осам најбољих у случају победе било које екипе или ремија 0:0 и 1:1.

Крај утакмице...

36. минут, Аксентијевић брани шут Де Луке.

33. минут, одличан шут Рајчевића, Мамарела брани.

32. минут, 1:1, Де Лука је погодио гол после додавања из аута.

29. минут, 1:0, Србија је извела слободан ударац лопта се одбила до Томића који је шутем по земљи погодио гол.

27. минут, Италијани све опаснији, али голман Србије одлично брани неколико шутева.

25. минут, неколико шутева Италијана али је Аксентијевић не месту.

23. минут, Шут Перића голман брани.

22. минут, Онорио је шутирао после грешке Коцића, Аксентијевић је одбранио.

Почело је друго полувреме...

У 4. минуту шанса за Лиму после аута Аксентијевић је одбранио.

У 6. минуту Аксентијевић поново одличан Мерлим је шутирао.

У 8. минуту Ракић је имао одличну прилику из близине голман Италије је одбранио.

У 9. минуту Перић је замало преварио Мамарелу.

Пречка Коцића у 12. минуту.

Кардероли је имао прилику после контре Италије али је лопта после шута отишла у корнер.

Благу иницијативу имали су Италијани али је Србија у другом делу успоставила равнотежу и имала неколико опасних шутева на гол.

Крај првог полувремена...

Србија-Италија 1:1 (0:0)

ЉУБЉАНА: Арена Стожице, гледалаца: око 3.000, судије: Биркет (Енглеска), Четин (Турска). Стрелци: Томић у 29. минуту (Србија), Де Лука 32. минут (Италија). Жути картони: Радовановић, Милосавац, Коцић (Србија), Онорио, Ерсколеси (Италија).

СРБИЈА: Аксентијевић, Перић, Коцић, Симић, Рајчевић, Вулић, Ракић, Матијевић, Милосавац, Рамић, Томић, Станковић, Радовановић, Момчиловић.

ИТАЛИЈА: Мамарела, Лима, Романо, Онорио, Муриљо, Мијарели, Ерколеси, Де Лука, Де Оливеира, Мерлим, Фузари, Фортини, Барон, Калдероли.