ФА Куп: Фаворити победили у првим утакмицама

Одигране су две утакмице енглеског ФА Купа у којима су фаворити остварили победе.
Liverpul-Everton/Fonet

Ливерпул је савладао Евертон на свом терену 2:1 (1:0). Први гол постигао је Милнер из пенала у 35. минуту након што ја Лалана оборен у шеснаестерцу. Изједначио је Сигурдсон у 67. минуту после брзог контранапада Евертона Јагјелка се спетљао одиграо је повратну лопту на коју је натрчао везњак гостију и шутем погодио гол. Ван Дијк је постигао свој први гол за Ливерпу у 84. минуту после корнера, скочио је високо и главом погодио мрежу.

У другој утакмици ФА Купа Манчестер јунајтед је савладао Дерби са 2:0 (0:0). Лингард је погодио у 84. минуту шутем са око 18 метара од гола погодио је доњи угао. А други гол постигао је Лукаку у 90. минуту, он и Мартиал били су у контри, последњи пас био је на њему и успео је да погоди гол.