Финале Лиге шампиона: Ливерпул освојио трофеј

Енглески фудбалски клубови Тотенхем и Ливерпул састали су се у финалу Лиге шампиона, у Мадриду: Тотенхем-Ливерпул 0:2 (0:1).
Liverpul sampion Evrope/Fonet/AP

Крај утакмице...

90+3‘ Роуз је шутирао а Алисон одбранио. У истој минути и Сон и Кејн су покушали шутевима али је голман био сигуран.

90‘ Манеа је заменио Гомез код Ливерпула.

87‘ 0:2, Ориги је погодио гол шутем по земљи. Лопта му је додата искоса са леве стране после изведен корнера и немоћи одбране да избије лопту, тукао је испод ноге одбрамбеног играча Тотенхема.

85‘ Алисон је одбранио шут из слободног ударца Ериксена.

81‘ Деле Алија је заменио Љоренте код Тотенхема.

80‘ Али је тукао главом изнад пречке. Алисон је одбранио два шута нападача Тотенхема у једној минути. Висио је гол Ливерпула.

74‘ Сисока је заменио Дајер код Тотенхема.

71‘ Контра Ливерпула преко Салаха, вратио је повратну, а лопта је дошла до Манеа који ју је изгубио.

69‘ Милнер је шутирао а лопта је прошла по земљи мало поред стативе. Одлична прилика за Ливерпул.

66‘ Винкса је заменио Моура код Тотенхема.

62‘ Вајналдума је заменио Милнер код Ливерпула.

58‘ Фирмина је заменио Ориги код Ливерпула.

55‘ Али је изблокиран након шута из близине.

54‘ Робертсон је одлично центрирао а Љорис ухватио лопту испред Салаха.

51‘ Фертонген је покушао шутем да погоди гол из повољне позиције, погодио је противничког играча.

Почело је друго полувреме...

Крај првог полувремена...

45+1‘ Ериксен је шутирао поред гола.

39‘ Робертсон је сјајно шутирао са око 25 метара а Љорис је одбио лопту у корнер.

35‘ Тотенхем покушава да направи опаснији напад. Неколико набачених лопти је било, одбрана Ливерпула била је добро постављена.

20‘ Настављена је утакмица нападом Тотенхема...

18‘ Прекинута је утакмица на тренутак, пошто је једна навијачица оскудно одевела ушла на терен. Брзо је склоњена.

17‘ Александер-Арнолд је шутирао поред гола, била је доста добра прилика за редсе.

15‘ Тотенхем покушава да се организује и нападне, један шут али високо изнад пречке имао је Сисоко. Ливерпул сада чека контранападе.

1‘ 0:1, После 23 секунде свиран је пенал за Ливерпул. Мане је примио лопту у шеснаестерцу Тотенхема, али далеко од гола, покушао је да дода, лопта је погодила у руку Сисока и Скомина је свирао пенал. Сигуран стрелац био је Салах.

Утакмица је почела...

Тотенхем – Ливерпул 0:2 (0:1)

МАДРИД: Стадион: Ванда Метрополитано, гледалаца: 67.829, судија: Дамир Скомина (Словенија).

ТОТЕНХЕМ: Љорис – Трипије, Алдервајрелд, Фертонген, Роуз – Сисоко, Винкс, Ериксен – Сон, Али, Кејн.

ЛИВЕРПУЛ: Алисон – Александер-Арнолд, Ван Дајк, Матип, Робертсон – Фабињо, Хендерсон, Вајналдум – Салах, Мане, Фирмино.