Французи једва против "Кенгура" - 2:1

Фудбалери Француске победили су Аустралију са 2:1, у првом колу групе Ц Светског првенства у Русији.
f

„Триколори“ веома тешко дошли до тријумфа, иако се предвиђало да ће ово бити лак посао за фаворизоване Французе.

Меч је ушао у историју јер је први пут постигнут гол уз помоћ видео технологије (ВАР), када је уругвајски судија Андрес Куња накнадно показао на пенал после старта Џошуе Рисдона над Антоаном Гризманом, који га је и реализовао у 58. минуту.

Само четири минута касније Аустралија је изједначила такође из пенала преко Милета Јединака, након што је Самуел Умтити, слично као што су Немања Видић и Здравко Кузмановић у Јужној Африци 2010, играо руком у свом казненом простору.

Тријумф једном од фаворита за титулу првака света донео је Пол Погба девет минута пре краја и то уз помоћ пречке и Азиза Бехиша кога је лопта закачила.

У другом мечу исте групе од 18 сати се састају Перу и Данска.