Французи надиграли Холанђане, хет-трик Лукакуа за победу Белгије

ПАРИЗ: Фудбалска репрезентација Француске победила је вечерас на свом терену селекцију Холандије резултатом 4:0 у мечу групе Б квалификација за ЕП које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.
h

Два пута у листу стрелаца уписао се Килијан Мбапе у 21. и 88. минуту. По један гол за Французе дали су Антоан Гризман у другом и Дајо Упамекано у осмом минуту. Мпабе је на овом мечу по први пут био капитен селекције Француске.

Грчка је у гостима савладала Гибралтар 3:0, док је у овом колу била слободна селекција Републике Ирске.

Француска ће за три дана гостовати Републици Ирској, Холандија ће дочекати Гибралтар, а Грчка ће бити слободна.

Белгија је у групи Ф у гостима победила Шведску 3:0. Сва три гола за Белгију постигао је Ромелу Лукаку у 35, 49. и 82. минуту.

Аустрија је на свом терену савладала Азербејџан 4:1, док је у овом колу Естонија била слободна.

Аустрија ће за три дана на свом терену играти са Естонијом, Шведска ће дочекати Азербејџан, а Белгија ће бити слободна.

Чешка је у групи Е савладала Пољску 3:1. Молдавија и Фарска Острва су играли 1:1, док је Албанија била слободна. У наредном колу за три дана играће Пољска и Албанија, као и Молдавија - Чешка, док ће Фарска Острва бити слободна.