Генерална провера: Војводина савладала Динамо из Панчева (2:0)

НОВИ САД: Фудбалери Војводине, у последњој припремној утакмици пред почетак другог дела фудбалског првенства Србије, савладали су панчевачки Динамо резутлатом 2:0.
Dvostruki strelac Lazar Zličić u prodoru   Foto: J. Grlić

Војводина је у 4. минуту повела голом Зличића. Претходно је шансу имао Езе који је лепо лопту захватио главом али није био прецизан.

У 19. минуту Суботић је имао шансу, шутирао је снажно, али преко гола.

Након првих 30 минута резултат је остао исти као на почетку утакмице, дакле, 1:0 за Војводину.

Војводина води са 2:0. Поново је Зличић био стрелац. Овог пута у 58. минуту. Иако дешњак, Зличић је лопту захватио левом ногом, а она се од стативе одбила у гол.

После првог полувремена, односно 60 минута, резултат је 2:0 за Војводину.

У првих 20 минута другог полувремена није било изгледнијих шанси ни на једној страни. Резутат је непромењен.

Завршено је 90 минута, односно три четвртине утакмице. Преостало је још 30 минута игра. Војводина и даље води са двагола предности.

Ни после свих 120 минута игре није било проене резултата, али ни неких изгледнијих шанси. Ово је била последња прилика пред почетак другог дела лиге да Војводина испороба различите саставе, јер су прилику да заиграју имали сви играчи.

Иначе, према договору два тима, утакмица се играла четири пута по 30 минута.

Војводина је имала изузетно успешне припреме у Белеку у Турској. И поред почетног пораза од Слована (0:2), новосадски црвено-бели до краја су успели да играју нерешено са Марибором (2:2), редовним учесником Лиге шампиона, те да савладају Љубљанску Олимпију (3:2).

Утакмица са Динамом увертира је за меч против Вождовца у Новом Саду, следеће суботе у 17 часова.

Састави:

Војводина: 1 Роцков, 14 Лакичћевић, 6 Саничанин, 66 Радовановић, 20 Антић, 9 Путинчанин, 29 Јованћић, 8 Зличић, 4 Винцент Езе, 22 Суботић, 99 Михајловић.

Динамо: 1 Чановић, 2 Мирковић, 14 Дашић, 4 Величковић, 5 Недучић, 16 Јованчић, 18 Брајовић, 8 Јовановић, 7 Стојановски, 9 Ђорђевић, 11 Чикић.